Věděli jste o francouzských buldočcích vše?

Francouzský buldoček. Kdo by tyto pejsky nemiloval? Jejich neopakovatelný vzhled si podmanil nejednoho milovníka zvířat. Malinké, kompaktní tělo, kterému dominují výrazná ouška, připomínající ty netopýří. Člověk by si řekl, že už jen tento jedinečný vzhled stačí k tomu, abychom mu navždy zcela propadli. Jenže ono existuje tolik dalších fascinujících věcí, které může toto plemeno nabídnout.

 

Nezaměnitelná osobnost

I když může vypadat jako tvrďák a působit, že z ničeho nemá strach, nic není dál od pravdy. Uvnitř každého francouzského buldočka se ukrývá jemná duše. Buldočci milují společnost, jsou rádi se svými páníčky a s tvrdým zacházením nebo zlými slovy se těžko vyrovnávají. A hlavně si ho nezaslouží. Jsou to citliví a nekonfliktní parťáci do nepohody.

 

Pohybové dovednosti

Přesto, že se může zdát, že budočci budou především vyhledávat klid a pohodlí, není tomu tak. Je známo, že mnoho z nich patří mezi výborné skokany, a proto si vše pořádně schovejte z dosahu- buldoček dokáže vyskočit až do výšky jednoho metru!

 

Láska napříč kontinenty

Podle statistik z roku 2020 se ukázalo, že francouzský buldoček je 4. neoblíbenější psí rasa na světě. A není se čemu divit. Vždyť je to milý a přátelský pejsek.

 

Zlatá střední cesta

U francouzských buldočků je třeba si uvědomit, že i když působí spíš jako pohodoví povaleči, potřebují i dostatek pohybu. Ten zajištuje jejich správný vývoj. Ale pozor! Nic se nemá přehánět. Příliš velká fyzická zátěž může zapříčinit stažení hrdla a dušnost. Důvodem je jejich zploštělý čumáček.

 

Upovídaní parťáci

Tito psi používají štěkání ke komunikaci jen zřídka. Proto si vyvinuli komplexní systém zvuků, který jim ke komunikaci s člověkem pomáhá. Jedná se o zívání, různé „kloktavé“ zvuky a podobně. Ale pokud už si váš buldoček ke komunikaci přece jen vybere štěkání, zbystřete! Muselo ho něco skutečně rozčílit nebo znepokojit.

 

Skvělí hlídači

Nenechte se zmást malým vzrůstem a roztomilým kukučem. Buldočci dokáží být skvělými hlídači. Jsou velice inteligentní a dají se vytrénovat- jen se musíte občas obrnit trpělivostí.

 

Neobratní Plavci

I když francouzský buldoček miluje vodu, buďte vždy poblíž a ve střehu. Vzhledem k jejich fyzické konstituci nejsou povětšinou schopni plavat. Takže buďte opatrní, pokud máte bazén nebo se chystáte se svým čtyřnohým parťákem trávit léto u vody.

 

Hořká minulost

Ačkoliv se může zdát, že buldoček je tady proto, aby lidem dělal radost a kouzlil jim úsměv na tváři, vždycky tomu tak nebylo. Spolu s dalšími rasami byl buldok původně šlechtěn pro zápasy s býky. Tato drastická forma zábavy však byla v 19. století zakázána a nic tak nebránilo tomu, aby se z tohoto plemene stal domácí mazlíček. Velké oblibě se svého času těšil zejména ve Francii, odtud pochází i jeho dnešní podoba a název.

 

Slavné osobnosti, které vlastní francouzského buldočka

Lidí, kteří se do osobnosti této rasy zamilovali, je čím dál více a výjimkou nejsou ani celebrity. Mezi slavné osobnosti s buldočkem patří například Reese Witherspoon, Hilary Duff, Madonna nebo třeba Lady Gaga. Nicméně kouzlu buldočka neodolali ani slavní muži jako The Rock, David Beckham či Leonardo DiCaprio, který mu dal jméno Django.

 Výstřižek

https://askfrankie.co/celebrities-with-french-bulldogs/